niedziela, 29 listopada 2009
Witam wszystkich odwiedzających!!!!
Przedstawiam się...mój pseudonim to Duygu :)

duygu sepia

(czyt. Dujgu)
Postanowiłam umieścić swoje przepisy w jednym miejscu.
Takie o porządki jesienno-zimowe ;)

Mam nadzieję, ze kuchenne zabawy pomogą przetrwac zime ;)
A jak przetrwam zime to obiecuję, ze i do lata zostanę, albo i dłużej...
Więc zabieram sie do roboty...

...na początek pozbieram swoje przepisy z forum "Galeria Potraw":
http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,777.html

Przepisy staram przekazac w prosty sposob bez zbędnego rozpisywania się.
Składniki nie są ważone i mierzone co do grama i mililitra.
...bo kuchnia to miejsce dla przygod, a nie aptekarskiej dokładnosci ;)
Prezentuję potrawy wegetariańskie, często je robię, jestem bowiem od 14 lat wegetariańką.
Gotuję rownież potrawy mięsne dla swoich chłopakow, ale blog poswiecam tym bezmięsnym :) By nie było niedomówień- moi chłopcy, czyli moje Serce i nasi dwaj synkowie (wszyscy trzej-miesożercy). Gotuję w imie idei- obiad powinien się szybko pojawic na stole. Korzystam z dobrodziejstw sklepów -by czas na gotowanie był w granicach normy- produktami takimi jak np. ciecierzyca czy fasola z puszki. Ale za to gotowym produktom (gotowa lasagne czy pizza) mówię z zasady-Nie! Pomysły na nowe potrawy zbieram rownież i u innych "namiętnych" kucharzy tak jak ja :)
Czasem piekę ciasta lub ciasteczka, ale nie często :) Może dlatego, ze sama nie jestem wielbicielką ciast   ... za to czekolady! Kawa z mlekiem i kawałek (no dobra..tak 1/3  tabliczki) czekolady...uwielbiam!!!

Próbuję przepisów z różnych części świata, ale też często modyfikuję na swoj sposób. Najczęściej nie kopiuję stuprocentowo innych przepisów, kiedy wiem, ze np. nie jemy bardzo ostrych potraw, a i moje Serce nie lubi calkowicie nieznynych rzeczy (niestety!!!). Rodzina Meża pochodzi z Turcji. Kochanie na nieszczęście całkowite beztalencie kuchenne a ukochana moja szwagierka podaje przepisy z przyjemnoscią dalej...ale niezbyt dokładne. A i też...dużo potraw robi europejskich. Kuchnia turecka to przedewszystkim ryż, mięso i warzywa. U nas ryż często gości na stole. I do tego mięso. A resztę widzicie na blogu. Postaram się zamiesić więcej rożnorodnych przepisów!

Życze wszystkim miłej zabawy! Noszę w sobie cichutką nadzieję, że mogę być Waszą kuchenną muzą ;)....blog z dedykacją dla Tereski :)

********************** Liczniki ********************** ********************** **********************